Чи потрібно отримувати новий дозвіл на роботи підвищеної небезпеки при зміні назви підприємства?

Роботи підвищеної небезпеки особливо суворо контролюються державними органами. 3 березня 2020 р. Кабінетом Міністрів України були прийняті зміни відносно переліку робіт підвищеної небезпеки та машин, механізмів, обладнання підвищеної небезпеки. Для даних робіт і обладнання встановлена система дозволів, яка складається з трьох частин:

  1. Дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки.
  2. Дозвіл на експлуатацію (застосування) машин, механізмів і обладнання підвищеної небезпеки.
  3. Декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.

У відповідності з законодавством України для виконання певного переліку робіт роботодавці повинні отримати дозвіл на роботи підвищеної небезпеки.

Даний дозвіл видається територіальним органом Державної служби України з питань праці строком на п’ять років і діє по всій території України.

У зв’язку з внесенням змін 02.11.2016 р. до ст. 4-1 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарській діяльності», зміна найменування та/або місцезнаходження суб’єкта господарської діяльності не є підставою для переоформлення документа дозвільного характеру.

У випадку оформлення даного дозволу ви отримуєте ряд переваг:

  • Можливість на законних підставах виконувати роботи підвищеної небезпеки;
  • Можливість експлуатувати обладнання, машини, механізми підвищеної небезпеки на підставі декларації;
  • Можливість здійснювати діяльність цілком законно. Правопорушення, пов’язані зі сферою охорони праці, тягнуть за собою, в тому числі, і кримінальну відповідальність.

Повний список робіт підвищеної небезпеки, а також машин, механізмів, обладнання підвищеної небезпеки, можна знайти в додатках №6 і №7 до Постанови КМУ №1107 від 26 жовтня 2011 р.


 Навчання з охорони праці


Проблеми з отриманням дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки

Спочатку вимоги можуть здатися досить простими. Однак з’ясувати, які документи слід подавати експертам та як правильно їх оформити, як знизити витрати і підвищити швидкість оформлення тих чи інших документів – доволі складне завдання.

Якщо Ви володієте невичерпною кількістю часу і нервів та готові отримувати відмови і зауваження, то можете зайнятись оформленням дозволу самостійно, отримуючи при цьому безцінний, але дуже дорогий досвід, проте ми рекомендуємо довірити цю роботу спеціалістам.

Наші юристи допоможуть правильно оформити всі необхідні документи, проконсультують щодо діючого законодавства в сфері охорони праці, а також візьмуть на себе весь комплекс робіт, пов'язаний з отриманням дозволу.

(044) 383-18-25
(095) 794-69-54
js@jurstandart.com